Dafi Społem Kielce w dwunastej kolejce PlusLigi uległo mistrzowi Polski w trzech setach. Kędzierzynianie od początku narzucili swój rytm gry i kontrolowali przebieg całego spotkania.

Pierwsza partia rozpoczęła się od kilkupunktowej przewagi ZAKS-y (4:1), którą powiększali dzięki swojej dobrej grze i błędom popełnianym przez kielczan (7:1). Szkoleniowiec Dafi Społem Kielce próbował przerwać dobrą serię gospodarzy biorąc czas, jednak okazało się to nieskuteczne. Inauguracyjny set wyraźnie padł łupem kędzierzynian (25:14).

Początkowa część drugiego seta mogła podobać się kibicom. Obie drużyny nawiązały ze sobą walkę. Niestety, po błędzie Dafi Społem Kielce i skutecznym bloku Sama Deroo tablica wyników wskazywała dwupunktowe prowadzenie gospodarzy (5:3). Od tej chwili to podopieczni Andrei Gardiniego pokazywali swoje niemałe umiejętności, skutecznie powiększając swoją przewagę (7:4, 14:5). Kędzierzynianie do końca drugiej partii nie pozwolili na powrót do walki gościom, ponownie wygrywając (25:14).

Trzecia partia meczu ponownie rozpoczęła się od wymiany uderzeń (3:2). Dwa skuteczne ataki Maurice Torresa i as serwisowy po stronie ZAKS-y doprowadziły do trzypunktowej przewagi (7:3). Po przerwie zasygnalizowanej przez Wojciecha Serafina obie drużyny zaczęły grać „punkt za punkt”, jednak przewaga Kędzierzynian wciąż oscylowała wokół czterech (8:4, 9:5) lub pięciu oczek (13:8). Kielczanie walczyli o odrobienie strat. Dwoma punktowymi blokami i skutecznym atakiem popisał się Łukasz Łapszyński (14:12), co zmusiło trenera Gardiniego do wzięcia przerwy dla swojego zespołu. Po czasie Kędzierzynianie serią zdobywali punkty (20:12, 24:15). W końcówce meczu dwoma asami serwisowymi popisał się Jakub Wachnik, jednak nie udało się już podnieść swoich kolegów do walki i kielczanie ulegli w ostatniej partii do 18.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:14, 25:14, 25:18)

MVP: Benjamin Toniutti

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Maurice Torres, Sam Deroo, Paweł Zatorski (libero) oraz Marco Falaschi, Sławomir Jungiewicz, Rafał Szymura

Dafi Społem Kielce: Mariusz Schamlewski, Przemysław Stępień, Jakub Wachnik, Tomislav Dokić, Łukasz Łapszyński, Maksim Morozau, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Szymon Biniek