Wczoraj odbyła się konferencja prasowa przed meczem z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Drużyna ta, choć jest beniaminkiem PlusLigi, radzi sobie bardzo dobrze. Trener Dafi Społem Kielce, Dariusz Daszkiewicz podkreśla, że to bardzo dobry zespół, ale można z nimi powalczyć: - Aluron Virtu Warta Zawiercie to bardzo mocna drużyna złożona z dobrych zawodników. Dobrze znamy na przykład Grzegorza Pająka, który grał w Kielcach i jest bardzo mocną stroną tego zespołu. Kolejną ważną postacią jest atakujący, Grzegorz Bociek, do którego były początkowo pewne obawy, jak będzie się sprawował po swoich perypetiach zdrowotnych, natomiast gra bardzo dobrze, jest wiodącym ogniwem tej drużyny. Każdy z czterech przyjmujących również gra na dobrym poziomie. Środkowi i libero to także mocne pozycje. Na pewno jest to drużyna, z którą można powalczyć – pokazało to ostatnio BBTS Bielsko-Biała. Niejednokrotnie liga pokazywała, że faworyci przegrywają z teoretycznie niżej notowanymi zespołami.

Jaką receptę na zwycięstwo ma szkoleniowiec kielczan? - Musimy patrzeć na swoją grę, nie możemy patrzeć jak gra zespół z Zawiercia.Zawsze jest tak, że staramy się znaleźć słabe punkty przeciwnika i maksymalnie je wykorzystać. Już na wczorajszym treningu wprowadziliśmy elementy taktyki dotyczące konkretnie Zawiercia. Przed nami jeszcze trzy seanse wideo, więc myślę, że będziemy dobrze przygotowani - mówi Dariusz Daszkiewicz. W poniższym materiale wideo dowiecie się, co przed meczem z drużyną z Zawiercia mówili kapitan Maciej Pawliński oraz środkowi: Mariusz Schamlewski i Alexey Nalobin.

 

Mecz z Aluronem Viru Wartą Zawiercie rozpocznie się w sobotę, 23 grudnia o 17:00 w Hali OSiR II przy ul. Blanowskiej 40 w Zawierciu.