Po krótkiej przerwie świątecznej siatkarze i sztab szkoleniowy Dafi Społem Kielc wrócili do pracy. Wieczór w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia spędzili w Hali Legionów, szlifując swoją formę na nadchodzący mecz.

Kielczanie zagrają z Jastrzębskim Węglem, który w obecnym sezonie PlusLigi radzi sobie bardzo dobrze, jednak zdarzają im się przestoje. Jaką receptę na dobrą grę swojego zespołu ma trener Daszkiewicz? - Musimy wyeliminować przestoje i przede wszystkim – zwrócić uwagę na proste piłki, w których wypracowujemy sobie przewagę i nie zawsze umiemy ją wykorzystać. Nie będziemy faworytem w meczu z Jastrzębskim Węglem, ale musimy wychodzić na boisko z nastawieniem na walkę w każdym meczu i z każdym przeciwnikiem, bo każdy zdobyty punkt może okazać się decydujący na koniec sezonu – powiedział na konferencji prasowej.

Siatkarze Dafi Społem Kielce nie mają zbyt wiele punktów w ligowej tabeli i najważniejsze jest, aby dobrze prezentować się w każdym meczu i zdobywać cenne punkty: - Uważam, że nasza drużyna jest bardzo dobra, ma duży potencjał, który musimy przelać na boisko i odważnie zagrać z Jastrzębskim Węglem. Dla nas każdy mecz jest cenny, musimy wyciągnąć z nas wszystko to, co możemy. Ten mecz nie może być zagrany na sto procent, musimy zagrać na sto pięćdziesiąt procent – mówi libero, Mateusz Czunkiewicz. - Patrzymy pozytywnie w przyszłość. Przed nami jeszcze cała runda, mecz z Jastrzębiem w tej rundzie, wszystko jest możliwe i wszystko jest w naszych rękach. Będę chciał pomóc mojej drużynie w każdym elemencie, żebyśmy mogli zdobyć punkty i wygrać ten mecz – dodaje Jakub Wachnik.

Przegrane mecze odbijają się negatywnym echem w głowach kieleckich zawodników. - Kiedy przegrywa się parę meczów z rzędu, w których walczymy na sto procent ale przegrywamy, to zawsze siedzi w głowie. Na każdy trening i mecz wychodzimy z myślą, że chcemy wygrać, poprawić swoją grę, każdy z nas myśli o tym, żeby zagrać lepiej, jednak to wciąż siedzi w głowach – komentuje Mateusz Czunkiewicz.

Na konferencji prasowej pojawił się także nasz nowy atakujący, Tomislav Dokić, który jest dobrej myśli: - Jedyną rzeczą, której nam teraz brakuje są zwycięstwa. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Przyszedłem tutaj, żeby dawać z siebie wszystko, żeby dać sto procent. Chcę pomóc tej drużynie, żebyśmy wygrali więcej meczów niż do tej pory – ocenia Tmislav Dokić.

Atakujący zwiedził już kilka lig, ale jeszcze nigdy nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności w PlusLidze. - Liga w Polsce jest bardzo silna i konkurencyjna. To dla mnie bardzo trudne, bo w swojej karierze grałem w takich ligach, w których były drużyny, z którymi dało się wygrywać oraz takie, z którymi było bardzo ciężko zwyciężyć. W PlusLidze nie ma łatwych meczów. Jak dotąd widziałem cztery drużyny na boisku, kilka na video i nie da się tutaj łatwo wygrać. To czyni tę ligę jedną z najlepszych w Europie i daje ogromną motywację, żeby grać dobrze – powiedział Dokić.

Spotkanie z Jastrzębskim Węglem rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00 w kieleckiej Hali Legionów. Relację live z meczu będzie można śledzić na naszej stronie internetowej.