Partnerem sobotniego meczu z Asseco Resovią Rzeszów w ramach programu partnerstwa regionalnego "Cała Gmina Kciuki Trzyma" jest Gmina Bodzentyn!

Wyobraźcie sobie miejsce, w którym człowiek może obcować z dziką i nieskażoną naturą. Miejsce, w którym hałas samochodów zastąpiony jest śpiewem ptaków, a w oddali słychać szelest liści… Całość otoczona jest przez piękne górzyste krajobrazy – to właśnie magia, która płynie i przyciąga wszystkich do Bodzentyna.

Gmina Bodzentyn to przede wszystkim malownicze, a wręcz bajkowe krajobrazy. Łysica – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich mający blisko 612 m n.p.m. znajduje się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Gminie Bodzentyn. Według licznych legend, to tutaj niegdyś swoje sabaty odprawiały czarownice. Od północy i południa Łysicę otaczają  gołoborza czyli odsłonięte miejsca, pokryte przez głazy, które powstały w wyniku wietrzenia piaskowców kwarcytowych. W Gminie Bodzentyn - sercu Gór Świętokrzyskich nie w sposób nie dostrzec wspaniale zachowanych relikwi przeszłości. Wśród bodzentyńskich zabytków znajdują się m.in.:  ruiny XIV wiecznego zamku biskupów krakowskich, usytuowane na wapiennym płaskowyżu nad brzegiem rzeki Psarki. Wybudowana w latach 1440 – 1452 bodzentyńska kolegiata to kolejna perełka historyczna Gminy Bodzentyn, którą warto obejrzeć. Drewniana, XIX wieczna zagroda Czernikiewiczów ukaże turystom wszelkie tajemnice dawnej staropolskiej wsi.

Burmistrzem Miasta i Gminy Bodzentyn jest Dariusz Skiba.