Dwa dni dzielą nas od meczu z GKS-em Katowice. W niedzielne popołudnie Dafi Społem Kielce na własnym parkiecie podejmie drużynę prowadzoną przez Piotra Gruszkę.

Dotychczas oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwa razy górą był GKS, natomiast raz wygrali kielczanie. W obecnym sezonie GKS Katowice w trzech setach pokonało siatkarzy z województwa świętokrzyskiego. Wyjazdowe pojedynki nie są najlepszą stroną kieleckich siatkarzy, ale w meczach „domowych” prezentują się znacznie lepiej: - Na pewno u siebie gramy lepszą siatkówkę, co potwierdza tabela. Lepiej gra się przy naszych kibicach, którzy pomagają nam swoim dopingiem – mówił Jakub Szymański, przyjmujący Dafi Społem Kielce.

GKS Katowice wygrało dwa ostatnie mecze w PlusLidze, kolejno z MKS-em Będzin oraz Espadonem Szczecin. Drużyna Dariusza Daszkiewicza będzie chciała przerwać dobrą dyspozycję katowiczan: Widać, że ich gra wróciła na dobre tory i na pewno będą bardzo trudnym przeciwnikiem. Musimy dobrze grać w każdym spotkaniu, walczyć o punkty i je zdobywać. Cały czas pracujemy nad poprawą naszej gry w każdym elemencie, począwszy od przyjęcia, przez atak czy współpracę blok-obrona – mówił na konferencji prasowej trener Dafi Społem.

Jaka jest recepta na pokonanie GKS-u Katowice?  - Zdecydowanie łatwiej gra się zespołowi, który ma mocną zagrywkę i odrzuca przeciwnika od siatki, więc to będzie bardzo istotny element. Czasu jest coraz mniej i nie mamy marginesu błędu. Ważny będzie pierwszy set, bo ostatnio mamy trochę kłopotów z dobrym wejściem w mecz. Zarówno w meczu z Bydgoszczą jak i Warszawą te pierwsze partie nie układały się po naszej myśli. Musimy zacząć ten mecz jak najlepiej, od pierwszej piłki – podkreśla Dariusz Daszkiewicz.  - Jeżeli zagramy swoją siatkówkę, będziemy mocno zagrywać i dobrze przyjmować, to możemy wygrać – dodaje libero kieleckiej ekipy, Szymon Biniek.

W zespole Katowic gra były rozgrywający kieleckiej drużyny, Marcin Komenda, który w ostatnim meczu zdobył statuetkę dla najlepszego zawodnika. - Byłem na ostatnim meczu GKS-u Katowice. Drużyna gra bardzo siłową siatkówkę. Dobrze zagrali Quiroga i Butryn, byli skuteczni w ataku. Znam Marcina Komendę i wiem na pewno, że przyjeżdżając tutaj będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony – podkreślił Szymon Biniek.

Spotkanie z GKS-em Katowice rozpocznie się w niedzielę, 25 lutego o 14:45. Transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.