Czym jest floating?

To swobodne unoszenie się ciała w roztworze wody i soli. Terapia ta ogranicza ok. 90% bodźców zewnętrznych! Dzięki wysoko stężonym roztworze soli Epsom podczas sesji niewyczuwalne jest przyciąganie ziemskie. Sesja rozpoczyna się wejściem do kabiny, w której w tle słychać muzykę, co pomaga wejść w stan głębokiego relaksu. Dzięki temu mięśnie rozluźniają się, następuje wyrzut endorfin oraz usuwanie kortyzolu. Znikają wszystkie napięcia, ciało się regeneruje, uwalnia od stresu i wraca do zdrowia. Poziom pewności siebie i koncentracji ulega poprawie.

Już po skorzystaniu z 3 godzinnych sesji organizm przyzwyczaja się do nowego środowiska, a floatujacy odczuwa efekty płynące z tej formy terapii: usuwa skutki stresu, rozluźnia mięśnie, polepsza koncentrację i pamięć, uśmierza bóle kręgosłupa oraz łagodzi bóle reumatyczne, obniża wysokie ciśnienie krwi, ma pozytywny i kojący wpływ na skórę, polepsza jakość snu, synchronizuje półkule mózgu redukuje ból fizyczny i psychiczny, Wspomaga odchudzanie, przyspiesza leczenie kontuzji, poprawia pracę układu odpornościowego.

Sesje floatingowe kierowane są do osób uprawiających różne dyscypliny sportowe. Dzięki floatingowi zwiększa się wydajności treningów, obniża ryzyko wystąpienia kontuzji, niweluje się kwas mlekowy, a organizm lepiej regeneruje się po obrażeniach i intensywnym treningu. Floating jest obiecującym narzędziem wspomagania rozwoju oraz regeneracji zawodnika, który przy dużych obciążeniach treningowych potrzebuje warunków do głębokiego odpoczynku.