Juniorzy Dafi Społem Kielce po zakończeniu sezonu i krótkim odpoczynku skorzystali z uprzejmości naszego partnera, firmy E1 GOKART. Rywalizacja z siatkarskiego boiska przeniosła się na tor kartingowy. Trener Mateusz Grabda miał okazję sprawdzić swoich podopiecznych - ich szybkość, refleks, umiejętność analitycznego myślenia i jak się później okazało także wytrzymałość i kondycję fizyczną. Zawodnicy świetnie się przy tym bawili. Na ich twarzach ciągle było widać uśmiechy, a wyścigi na gokartach sprawiały im niesamowitą frajdę.

E1 GOKART to jeden z najnowocześniejszych i najdłuższych torów kartingowych w Polsce. Okrążenie pokonuje się tu w około 60 sekund. Nasi zawodnicy nie odstawali od statystyk największych rekordzistów toru. Po kilku okrążeniach obsługa toru zaproponowała siatkarzom wyścig z kwalifikacjami, profesjonalny pomiar czasu przejazdów - identyczny z tym stosowanym w Formule 1. Rywalizacja była niezwykle zacięta, toczyła się o tysięczne części sekundy.

Najlepszym kierowcą wśród siatkarzy i sztabu szkoleniowego okazał się (podobnie jak w ubiegłym sezonie) Bartosz Sufa, asystent trenera. Na podium stanęli również Mateusz Grabda (trener) oraz Wojciech Dyk (środkowy).

Galerię zdjęć z tego wydarzenia obejrzycie tutaj.

Klub serdecznie dziękuje za zaproszenie właścicielom toru E1 GOKART.