Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA przejęła od Polskiego Związku Piłki Siatkowej zarządzanie rozgrywkami 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2018/19. Wspólnie z czternastoma pierwszoligowymi ośrodkami siatkarskim z całej Polski chce stworzyć nową jakość. Partnerem rozgrywek została Telewizja Polsat!

W ramach współpracy z klubami 1. Ligi powstaje właśnie nowa strona internetowa, w ramach której będą prezentowane wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z rozgrywkami. W planach, poza materiałami dziennikarskimi, jest także dostarczenie kibicom wyników live oraz rozbudowanych statystyk.

Kluby 1. Ligi jednomyślnie podjęły decyzję o podjęciu współpracy z PLPS, licząc na nowe otwarcie. Wszystkie kluby 1. Ligi będą korzystały, podobnie jak PlusLiga z nowoczesnego systemu kontaktu z mediami – portalu accredito.com. Biuro prasowe KPS Kielce można znaleźć tutaj. Podobnie jak w poprzednim sezonie, przez tę platformę będzie można akredytować się na mecze, w niej także będzie można znaleźć najświeższe informacje, materiały wideo i zdjęcia, dotyczące wszystkich klubów.

PLPS SA pozyskała także partnera telewizyjnego, który wprowadzi mecze zaplecza PlusLigi na nowy poziom. Dzięki staraniom PLPS, klubów oraz Telewizji Polsat oprawa widowisk będzie taka sama jak w elicie. Na samym starcie transmitowany będzie hit każdej kolejki 1. Ligi. Jak informuje Nieoficjalny i niezależny serwis informacyjny o grupie Cyfrowy Polsat, 4 października o 18:30 odbędzie się pierwsza transmisja z naszego „domowego” meczu przeciwko BBTS-owi Bielsko-Biała. Spotkanie będzie rozgrywane w kieleckiej Hali Legionów.

źródło: plusliga.pl