W ramach odskoczni od codziennych treningów w hali i na siłowni, siatkarze KPS-u Kielce skorzystali z uprzejmości naszego partnera, firmy E1 Gokart i wybrali się na tor kartingowy. Rywalizacja z siatkarskiego boiska przeniosła się na tor wyścigowy.

Po obowiązkowym szkoleniu przez pracowników toru dotyczącego ogólnych zasad zachowywania się na torze, obsługa toru zaproponowała siatkarzom wyścig z kwalifikacjami, profesjonalny pomiar czasu przejazdów - identyczny z tym stosowanym w Formule 1.

Trener Mateusz Grabda miał okazję sprawdzić swoich podopiecznych - ich szybkość, refleks, umiejętność analitycznego myślenia i jak się później okazało - także wytrzymałość i kondycję fizyczną. Zawodnicy świetnie się przy tym bawili. Na ich twarzach ciągle było widać uśmiechy, a wyścigi na gokartach sprawiały im niesamowitą frajdę.

- Wyścig na torze gokartowym pomógł nam w rozluźnieniu się, chociaż na chwilę zapomnieliśmy o siatkówce i nasze myśli skupiły się jedynie na wyścigu. Myślę, że od czasu do czasu całej drużynie przyda się takie wyjście – powiedział atakujący, Michał Godlewski. - Bardzo nam się podobało na gokartach, jest to odskocznia od treningów, jest to też na pewno jakiś sposób integracji z kolegami z drużyny. Większość z nas była pierwszy raz i to jest dla nas coś nowego. Na pewno jeśli będę miał chwilę wolnego czasu w rodzinnej Łodzi, to wybiorę się na tor kartingowy – dodał Marcin Jaskuła.

E1 GOKART to jeden z najnowocześniejszych i najdłuższych torów kartingowych w Polsce. Okrążenie pokonuje się tu w około 60 sekund. Nasi zawodnicy nie odstawali od statystyk największych rekordzistów toru. Rywalizacja była niezwykle zacięta, toczyła się o tysięczne części sekundy.

Najlepszym kierowcą wśród siatkarzy i sztabu szkoleniowego okazał się środkowy, Adam Woźnica. Na drugim stopniu podium uplasował się drugi środkowy, Maksymilian Starzec, a trzecie miejsce należało do atakującego, Mateusza Rećko.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia obejrzycie tutaj

Klub serdecznie dziękuje za zaproszenie właścicielom toru E1 GOKART.