Już jutro siatkarze Buskowianki Kielce zagrają mecz w ramach 12. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. Rywalem kielczan będzie drużyna UKS Mickiewicz Kluczbork, która obecnie zamyka ligową tabelę.

To będzie spotkanie za przysłowiowe „sześć punktów”. Ostatnie, wyjazdowe zwycięstwo z STS Olimpią Sulęcin dodało kieleckim siatkarzom pewności siebie i przełamało ich słabości. To był mecz, który przełamał nasze słabości i mam nadzieję, że to nam pomoże i będziemy odnosić kolejne zwycięstwa - mówił po meczu kielecki libero, Grzegorz Kowalczyk.

W kolejnym spotkaniu Buskowianka Kielce podejmie zespół z Kluczborka, który w poprzedniej kolejce odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo. Drużyna UKS-u Mickiewicz Kluczbork z sześcioma punktami znajduje się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli, ale na pewno nie świadczy to o jej sile: - UKS Mickiewicz Kluczbork jest bardzo dobrą drużyną. To, że w tej chwili zajmują ostatnie miejsce w tabeli w żaden sposób nie przekłada się na skład, bo są tam dobrzy zawodnicy. Na pewno nie możemy lekceważyć chłopaków z Kluczborka. Musimy wyjść i walczyć o kolejne punkty, które są nam bardzo potrzebne – podkreśla kielecki szkoleniowiec, Mateusz Grabda.

Po raz drugi w obecnym sezonie rozegramy ligowe spotkanie w kieleckiej Hali Legionów. To bardzo ważny aspekt, ponieważ kielczanie na co dzień trenują właśnie w tej hali i znają ją lepiej niż halę widowiskowo-sportową przy ul. Żytniej. Mecz z UKS-em Mickiewicz Kluczbork będzie także okazją do poznania nowego Prezesa Zarządu kieleckiego Klubu, Pana Łukasza Zielińskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do kieleckiej Hali Legionów. Początek spotkania zaplanowano na 17:00.